Миди - колкото имаме, толкова
Зелени подправки – каквито имаме, такива
По възможност – сол и онези, черните топченца, дето като хапна и...
А ако капитаните дадат, може и малко бяло винце.
Как го правя?
Общо взето изстъргвам мидите добре, махам онези, които няма да се осладят на пиратите ни. Потапям ги във вода, ако има от сушата, много добре. Отгоре посипвам няколко подправки, дето сме ги заели от търговските кораби. Гледам да не покрият изцяло повърхността, че капитан Кристална хубаво ми обясни за достатъчните количества. Та това бульонче го варя около 10-тина минутки, колкото корабът да се позаклати няколко пъти да ги размеша. Като се отворят мидите, гледам да ги махна от бульончето веднага.
Отделно слагам винцето да се вари с останалите подправки, като след някакво време добавям и първия бульон без мидите. Като и това поври, посипвам със счукан стар хляб, връщам мидите и махам настрана, чакайки да дойдат гладните пирати.
Истинските пирати познаваме тайните на моретата. Сигурно се питаш кои морски легенди са истина и кои измислица... засега ще ти разкрием само част от тях.
Можеш ли да повярваш, че в морската вода има толкова много потънало злато, че ако го извадим и разделим между жителите на Земята, то всеки един ще стане милионер. Е, все пак сме пирати и делим само помежду си, така че може да станем много, много богати.
Всеизвестен факт е, че делфините много обичат хората и мразят акулите. Тези морски създания са много игриви и обичат да се забавляват с различни предмети, като ги преместват от едно място на друго. Много легенди разказват, че делфини са спасили моряци, като са им помогнали да се задържат на повърхността на водата, приближавайки към брега. Но пък умните учени твърдят, че няма доказателства, че делфините са способни съзнателно да оказват помощ на хората. Ние пък смятаме, че ако тези морски създания ни съпровождат по време на пътуването ни, то ще имаме голям късмет.
Сред много от животните се срещат албиноси, затова се предполага, че може да се срещнат и сред морските млекопитаещи — китове и делфини. И наистина, неотдавна край бреговете на Канада бил уловен албинос — млада косатка.
Нашият екипаж познава много добре морските тайни и може да ги разкрие и на теб, ако се присъединиш към нас.
Често търговците и благородниците крият своите ценности на тайни места, а на видните оставят фалшификати. Всеки пират трябва да знае какво заграбва и дали си струва да хвърля усилия за него.
Трудно се различават истинските камъни, но все пак е малко вероятно да те преметнат с фалшиви, ако знаеш тези неща за най-ценните кристали:
Може да се открие в много цветове, но винаги ще го познаеш по специфичните отблясъци в червено и синьо, които ние наричаме "Пламъка на диаманта". Ако се колебаеш дали един камък е диамант, то най-добре се опитай да нараниш повърхността на най-твърдото нещо, което виждаш. В случай, че камъкът остане непокътнат, то наистина си богат, а иначе може да го изхвърлиш. Диамантите са най-твърдото нещо на земята и повърхността им не може да бъде наранена освен с друг диамант.
Тези камъни обикновено са бели, жълти, сини, пурпурни или прозрачни, но можеш да се натъкнеш на изключително редкия розов топаз. Твърде много приличат на диамант, но нямат тази твърдост и най-вече този невероятен синьо-червен отблясък. Моряците вярват, че топазът може да укротява бушуващите морски вълни и дарява мъжете с мъдрост и великодушие, затова често кътат по един такъв в пазвите си.
Рубините са с розово-червени на цвят. Колкото по-червен е камъкът, толкова по-скъп е той. Според древните поверия, рубинът е камъкът на живота. Счита се, че защитава от чума и от дявола. Можеш да разпознаеш истинските рубини по това, че те са много прозрачни, без нишки и точки в тях, цветът им не трябва да има кафяви оттенъци.
Този минерал е прозрачен или полупрозрачен, със син или зеленикаво-син цвят. Смята се , че укротява моретата и закриля пътешествениците. Този камък е много разпространен и рядко се фалшифицира. И все пак истинските аквамарини са много прозрачни и нямат дефекти вътре в тях.
Този камък е известен още като изумруд. Когато смарагдът е от високо качество има най-прекрасния, най-интензивния и най-искрящия зелен цвят, който можеш да си представиш. Ако някога имаш късмет да ти попаднат истински висококачествени изумруди, може да очакваш дори по-висока цена от тази на диамант със същите размери и качество. Но по-често се срещат смарагди със ниско качество, които имат пукнатини и цепки.
в Събития
в Конкурси